HCP-ONLINE logo Svenska | English

Ny användare | Glömt lösenord | Cookies
    Logga in >> 
 
Startsidan / Tävlingar / Resultat
Tävlingsresultat Cup Stockholm 7  

SBGF logo
Utvecklat av Empir AB
Online: 3522  Logged in: 0
Egenskaper
Deltagare
Resultat
Ladda ner resultatrapport i PDF-format eller Excel-format. Excelrapporten kräver Excel 2000.

Plac Namn Klubb S1S2S3S4 S:a Snitt
Klass A
1 Daniel Ågren Södertälje BGK 242325- 72 24,0
2 Krister Magnusson Haninge BGK 26232624 99 24,8
3 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK 272424- 75 25,0
4 Thomas Öberg Södertälje BGK 282624- 78 26,0
4 Patrik Wass Haga BGK 30252328 106 26,5
6 Jan Söderqvist Södertälje BGK 312424- 79 26,3
7 Stefan Borg Sundbybergs BGK 262925- 80 26,7
8 Marcus Palin Södertälje BGK 312724- 82 27,3
9 Björn Carrö Södertälje BGK 312428- 83 27,7
10 Jörgen Hörberg Asarums BGK 243229- 85 28,3
11 Sven-Olof Birgersson Strängnäs BGK 303026- 86 28,7
12 Conny Blomqvist Haninge BGK 293128- 88 29,3
13 Staffan Söderlund Kristineberg BGK 323130- 93 31,0
Klass B
1 Fredrik Andersson Södertälje BGK 232525- 73 24,3
2 Bill Dickman Solna BGK 23272430 104 26,0
3 Tony Strömberg BGK VK-78 27222622 97 24,3
4 Jonas Mattsson Ersta MGK 252527- 77 25,7
5 Anders Schedin Sundbybergs BGK 232926- 78 26,0
6 Magnus Åkerlind Sundbybergs BGK 292426- 79 26,3
7 Gerd Andersson Strängnäs BGK 292625- 80 26,7
8 Christoffer Indebetou Ersta MGK 292527- 81 27,0
9 Lennart Ekbäck Solna BGK 28272726 108 27,0
9 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 252928- 82 27,3
11 Christer Helgesson Norrtälje BGK 302726- 83 27,7
11 Kent Höglund Haninge BGK 312824- 83 27,7
13 Joel Qvist Kalmar MGK 31292533 118 29,5
14 Niclas Amsjö Norrtälje BGK 283229- 89 29,7
14 Lars Wallentin Haninge BGK 332630- 89 29,7
16 Jakob Noreland Uppsala BGK 342828- 90 30,0
17 Mikael Holgersson Norrtälje BGK 392626- 91 30,3
18 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 302935- 94 31,3
19 Håkan Augustsson Haninge BGK 303332- 95 31,7
19 Sture Nordblom Ersta MGK 303233- 95 31,7
21 Eva Elfstrand BGK VK-78 382928- 95 31,7
22 Anton Renhag Nässjö BGK 33323634 135 33,8
Klass C
1 Niclas Nobrant Haga BGK 28253026 109 27,3
2 Tim Dickman Solna BGK 25263330 114 28,5
3 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 253427- 86 28,7
4 Andreas Bendoraitis Stockholms BGK 322728- 87 29,0
4 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 273030- 87 29,0
6 Benno Pedersen Solna BGK 26323029 117 29,3
6 Andreas Eklund Solna BGK 312532- 88 29,3
8 Per Hellkvist Södertälje BGK 273827- 92 30,7
8 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 28303431 123 30,8
10 Kenneth Lindell Haninge BGK 373524- 96 32,0
11 Michael Håkansson Sundbybergs BGK 313235- 98 32,7
12 Deniz Arrhenius Kungshalls BGK 40332725 125 31,3
13 Åke Lindén Haninge BGK 333335- 101 33,7
14 Arne Andersson Haninge BGK 303542- 107 35,7
15 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 404028- 108 36,0

Första sidan Bakåt Nästa sida Sista sidan 

1 2