HCP-ONLINE logo Svenska | English

Ny användare | Glömt lösenord | Cookies
    Logga in >> 
 
Startsidan / Tävlingar / Resultat
Tävlingsresultat Cup Stockholm 6  

SBGF logo
Utvecklat av Empir AB
Online: 3577  Logged in: 0
Egenskaper
Deltagare
Resultat
Ladda ner resultatrapport i PDF-format eller Excel-format. Excelrapporten kräver Excel 2000.

Plac Namn Klubb S1S2S3 S:a Snitt
Klass A
1 Peter Wahlberg Sundbybergs BGK 3329- 62 31,0
2 Roy Strandh BGK Linjen 3131- 62 31,0
3 Stefan Borg Sundbybergs BGK 3429- 63 31,5
4 Daniel Ågren Södertälje BGK 3231- 63 31,5
5 Krister Magnusson Haninge BGK 333228 93 31,0
5 Sven-Olof Birgersson Strängnäs BGK 3332- 65 32,5
6 Patrik Wass Haga BGK 363128 95 31,7
6 Marcus Palin Södertälje BGK 3334- 67 33,5
6 Staffan Söderlund Kristineberg BGK 3532- 67 33,5
7 Björn Carrö Södertälje BGK 3731- 68 34,0
8 Thomas Öberg Södertälje BGK 3435- 69 34,5
9 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK 3634- 70 35,0
Klass B
1 Christer Helgesson Norrtälje BGK 3131- 62 31,0
2 Bill Dickman Solna BGK 353234 101 33,7
3 Tony Strömberg BGK VK-78 303833 101 33,7
4 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 3731- 68 34,0
5 Fredrik Andersson Södertälje BGK 3336- 69 34,5
5 Mikael Holgersson Norrtälje BGK 3633- 69 34,5
5 Mats Wallin Fröslunda BGK 3633- 69 34,5
5 Magnus Åkerlind Sundbybergs BGK 3633- 69 34,5
9 Joel Qvist Kalmar MGK 363533 104 34,7
10 Håkan Augustsson Haninge BGK 3834- 72 36,0
11 Niclas Amsjö Norrtälje BGK 3737- 74 37,0
12 Lennart Ekbäck Solna BGK 373736 110 36,7
13 Gerd Andersson Strängnäs BGK 3739- 76 38,0
13 Anton Renhag Nässjö BGK 393739 115 38,3
15 Sture Nordblom Ersta MGK 3542- 77 38,5
15 Anders Schedin Sundbybergs BGK 3938- 77 38,5
15 Lars Wallentin Haninge BGK 3938- 77 38,5
18 Jimmy Gullberg Haninge BGK 3940- 79 39,5
Klass C
1 Benno Pedersen Solna BGK 323233 97 32,3
2 Niclas Nobrant Haga BGK 333231 96 32,0
3 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 3729- 66 33,0
4 Daniel Ekström Sundbybergs BGK 3927- 66 33,0
5 Magnus Porsback Strängnäs BGK 3532- 67 33,5
6 Tim Dickman Solna BGK 323737 106 35,3
7 Arne Andersson Haninge BGK 3337- 70 35,0
8 Per Hellkvist Södertälje BGK 3536- 71 35,5
9 Johan Hermansson Kalmar MGK 393339 111 37,0
10 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 3835- 73 36,5
11 Deniz Arrhenius Kungshalls BGK 413738 116 38,7
12 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 384135 114 38,0
12 Ulf Axelsson Södertälje BGK 3544- 79 39,5
12 Michael Håkansson Sundbybergs BGK 3643- 79 39,5
15 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 4340- 83 41,5
Klass D
1 John Johansson Akalla Kanaan 98 BGK 3235- 67 33,5
2 Petter Eriksson Norrtälje BGK 3732- 69 34,5
3 Reine Hansson Haninge BGK 3340- 73 36,5
4 Banoo Makki Kristineberg BGK 3935- 74 37,0
5 Bengt Jansson Akalla Kanaan 98 BGK 4035- 75 37,5

Första sidan Bakåt Nästa sida Sista sidan 

1 2